Modelo  CMH16GX4M2E3200C16
EAN  0840006632009
Características técnicas
Marca: Corsair
Familia de productos: Vengeance
Series de Productos:RGB Pro
Nombre de producto: Vengeance RGB Pro
Código del producto: CMH16GX4M2E3200C16
Código EAN/UPC: 0840006632009
Reviews
91%
Especificaciones
Características
Latencia CAS
Column Address Strobe (CAS) latency
16
Memoria interna
A computer's memory which is directly accessible to the CPU.
16 GB
Diseño de memoria (módulos x tamaño)
2 x 8 GB
Tipo de memoria interna
The type of internal memory such as RAM
DDR4
Velocidad de memoria del reloj
The frequency at which the memory (e.g. RAM) runs.
3200 MHz
Componente para
What this product is used as a part of (component for).
PC/servidor
Forma de factor de memoria
Design of the memory e.g. 240-pin DIMM
288-pin DIMM
ECC
ECC means Error Correction Code
Canales de memoria
Doble canal
Voltaje de memoria
The voltage (V) of the memory in the device.
1.35 V
Intel® Extreme Memory Profile (XMP)
Versión del perfil Intel XMP (Extreme Memory Profile)
Características
Perfil SPD
País de origen
Country where the device is made. Aka Country of manufacture (COM).
Taiwán
Color del producto
The colour e.g. red
Negro
Tipo de enfriamiento
The method used to cool the device or to cool the air around the device.
Disipador térmico
Retroiluminación
Product has a built-in light source for its illuminating.
Color de luz de fondo
Rojo/Verde/Azul
Productos compatibles
Other products that can be used with this product.
Peso y dimensiones
Altura
Altura del producto.
44 mm