Powerline TP-Link AV600 WiFi Ethernet (TL-WPA4220T KIT)
IGIC incluido
ANTES
Plazo entrega  En tu casa en Canarias en 24/48 horas.
Disponible    Solo dos unidades
Stock                     actualizado 12/05/2026
DESCRIPCIÓN RÁPIDA
CONDICION  Nuevo y precintado
Modelo  TL-WPA4220 TKIT
EAN  6935364032258
Características técnicas
Fabricante: TP-LINK
Nombre de producto: TL-WPA4220T KIT
Código del producto: TL-WPA4220T KIT
Especificaciones
Desempeño
Rango máximo de transferencia de datos
Máxima velocidad con la que se puede transmitir desde un dispositivo a otro.
300 Mbit/s
Ethernet
An Ethernet LAN (Local Area Network) interface is present, for a wired conection via a cable.
Tipo de interfaz Ethernet LAN
The characteristics of the Ethernet LAN interface.
Ethernet rápido
Ethernet LAN, velocidad de transferencia de datos
The different speed levels of the Ethernet LAN connection.
10,100 Mbit/s
Ethernet LAN (RJ-45) cantidad de puertos
2
Wifi
Estándar Wi-Fi
Connection of this device is done via Wi-Fi in a high standard.
Wi-Fi 4 (802.11n)
Wi-Fi estándares
802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n)
WLAN velocidad de transferencia de datos, soportada
11,54,300 Mbit/s
Estándares de red
The way in which the network is working, e.g. IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g.
IEEE 802.11b,IEEE 802.11g,IEEE 802.11n,IEEE 802.3,IEEE 802.3u
Enchufe integrado
There is a power socket (port) in the device.
Estándar de PowerLine
HomePlug AV
Modulación
Modulation is the process of varying one or more properties of a periodic waveform, called the carrier signal (High Frequency Signal), with a modulating signal which typically contains information to be transmitted. The aim of digital modulation is to transfer a digital bit stream over an analog bandpass channel, for example over the public switched telephone network (where a bandpass filter limits the frequency range to between 300 and 3400 Hz), or over a limited radio frequency band. The aim of analog modulation is to transfer an analog baseband (or lowpass) signal, for example an audio signal or TV signal, over an analog bandpass channel at a different frequency, for example over a limited radio frequency band or a cable TV network channel.
OFDM
Algoritmos de seguridad soportados
64-bit WEP,128-bit WEP,WPA,WPA-PSK,WPA2,WPA2-PSK
Distancia de funcionamiento máximo
The maximum distance from which you can operate the device.
300 m
Control de energía
Consumo energético
Amount of power used by this model; expressed in watts
12,302 W
Consumo de energía (inactivo)
The amount of electricity that is consumed when the product is on standby.
8,78 W
Voltaje de entrada AC
The voltage of the AC electricity that is inputted into the product.
220 V
Frecuencia de entrada AC
50 Hz
Diseño
Indicadores LED
Diseño
Color del producto
El color ej. rojo, azul, verde, negro, blanco.
Blanco
Certificación
CE, FCC
Requisitos del sistema
Sistema operativo Windows soportado
Windows vesions wich can be used with the device.
Sistema operativo Linux soportado
Compatible con Mac
Product can be used with Apple Mac software and/or hardware.
Sistema operativo MAC soportado
Mac operating systems e.g. OS X can be used with the device.
Condiciones ambientales
Intervalo de temperatura operativa
The minimum and maximum temperatures at which the product can be safely operated.
0 - 40 °C
Intervalo de temperatura de almacenaje
The minimum and maximum temperatures at which the product can be safely stored.
-40 - 70 °C
Intervalo de humedad relativa para funcionamiento
10 - 90%
Intervalo de humedad relativa durante almacenaje
5 - 90%
Peso y dimensiones
Ancho
Medidas o extensión de lado a lado.
94 mm
Profundidad
La distancia desde el frente hasta atrás.
54 mm
Altura
Altura del producto.
40 mm